Občas člověk potřebuje upravit fotku nebo obrázek, případně vytvořit nějakou grafiku (leták, pozvánku apod.). Pokud nejste grafik nebo se vám nechce stahovat a instalovat různé programy jako je Photoshop, které jsou často pro neznalého člověka složité na ovládání a je nutné si je obvykle zakoupit a přesto si chcete nějakou jednodušší práci udělat sami, existují užitečné online nástroje, se kterými se „grafikem“ může stát každý. Díky intuitivnímu ovládání a připraveným šablonám je s nimi práce rychlá a snadná. Navíc všechny nástroje uvedené v článku můžete používat zdarma. Pojďme se na několik z nich podívat 🙂

Úprava fotek online a tvorba grafiky

Pixlr

Známý a užitečný online editor fotografií, kde máte na výběr z Pixlr Express (pro rychlé úpravy jako je přidání filtrů…) a nebo Pixlr Editor, který toho zvládne poměrně hodně a mnoha lidem bude zcela dostačovat. Obrázky můžete oříznout, přidávat různé prvky, texty, měnit velikost a rozměry fotek, vyříznout objekty, přidat filtry a mnohem více. Navíc je v češtině a stáhnout si můžete i aplikaci pro Android nebo iOS. Dostupná je také verze pro počítače. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Pixlr - úprava fotek zdarma (photoshop online zdarma)

Pixlr

Canva

Výborná služba pro práci s grafikou. Velké množství připravených šablon pro různé účely. Potřebujete novou úvodní fotku Facebook? Připravit obrázek pro příspěvek na Twitter nebo vytvořit pozvánku na narozeniny? Canva vám s tím pomůže. V nabídce je mnoho prvků jako jsou texty, tvary, ikonky apod. Navíc je k dispozici mnoho obrázků, z nichž některé stojí 1 dolar, jiné jsou bezplatné. Pro opravdu jednoduchou úpravu fotek můžete bez registrace využít jejich foto editor. Není problém si nahrát vlastní fotky nebo použít obrázky volně dostupné zdarma. 

Canva - tvorba grafiky pro sociální sítě

Canva

Piktochart

Piktochart je trochu podobný jako předchozí Canva, avšak jeho zaměření je především na tvorbu infografik. Ty jsou nejen skvělým prostředkem k tomu, aby lidem předali nějakou informační hodnotu, ale mají také velký potenciál k tomu, aby je lidé sdíleli, pokud jsou zajímavé a užitečné. Vyzkoušejte.

Piktochart - tvorba infografiky zdarma

Piktochart

Easel.ly

Další webový nástroj pro tvorbu infografik jako předchozí Piktochart, který je zdarma. Naleznete zde mnoho připravených šablon, které můžete upravit podle svého a výsledek exportovat do formátu jpg, pdf nebo jej sdílet formou odkazu.

Easelly - infografika zdarma

Easelly

BeFunky

Tento nástroj je podobný jako Canva nebo Pixlr a spojuje tak tyto dva nástroje dohromady. Na výběr máte z režimů Photo Editor (určený pro úpravu fotografií), Collage Maker (pro tvorbu koláží) a nakonec Designer (tvorba grafiky pro sociální sítě, pozvánky atd.) Jeho prostředí je opět velice intuitivní a pokud jste již používali některý z předchozích nástrojů, bude pro vás jeho ovládání hračka. Rovněž je ke stažení mobilní aplikace pro Android nebo iOS.

BeFunky - úprava fotek, koláží a grafiky zdarma

BeFunky

Fotor

Další editor podobný předchozím, kde si podle účelu vyberete režim (editor, collage, design) a úprava fotek, tvorba koláží nebo grafiky může začít. Stejně jako v předchozích případe si stačí vybrat rozměry a šablonu nebo si vytvořit vlastní grafiku pro různé účely. Aplikace je dostupná pro různé platformy od iOS přes Android po Windows či Mac.

Fotor - úprava obrázků online zdarma

Fotor

FotoJet

Předposlední nástroj není nutné nijak podrobně rozebírat, neboť svým ovládáním a funkcemi je velmi podobný předchozím zástupcům. Dostupné jsou placené i free šablony pro obrázky na sociální sítě, nechybí editor nebo funkce pro vytváření koláží.

FotoJet

FotoJet

Compressor.io

Jednoduchý avšak užitečný nástroj pro zmenšení datové velikosti fotek, kterému se již věnoval článek jak zmenšit velikost fotky za pár vteřin. Pokud potřebujete zmenšit velikost více fotek najednou, vyzkoušejte Tinyjpg nebo Tinypng.

Compressor - zmenšení velikosti fotek

Compressor

Na závěr je nutné říci, že nástrojů pro úpravu fotek, obrázků nebo tvorby grafiky nalezneme celou řadu. Některé z nich jsou opravdu jednoduché a zvládnou pouze některé základní funkce, jiné toho zvládnou mnohem více a v mnoha směrech se můžou vyrovnat i programům určeným pro instalaci do počítače nebo placeným nástrojům.

Zdaleka zde nejsou uvedeny všechny stránky, ale méně je někdy více, proto je v tomto článku zařazeno pouze několik nástrojů, které jsou kvalitní, dobře se s nimi pracuje a v případě potřeby si člověk vybere takový, který aktuálně potřebuje, bez zbytečného procházení a testování stovek dalších programů.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej