Vlastní životopis je vhodné mít kvalitně zpracovaný. Můžete si tím zvýšit šanci na přijetí vaším potencionálním zaměstnavatelem. Připravené CV se ale může hodit i těm, kteří aktuálně žádnou práci nehledají. Proč? Jednak vás může někdo oslovit s nabídkou práce nebo narazíte na inzerát, který bude časově omezený. Včasná reakce nabízí větší šanci na přijetí, protože volné místo ještě nemusí být obsazené jiným zájemcem. Navíc narychlo vytvořený životopis může všechno zkazit, pokud bude odfláknutý případně plný zbytečných chyb jen kvůli časové tísni.

Pěkně zpracované CV personalistu alespoň v prvopočátku určitě zaujme více, když vystoupíte z řady a odlišíte se od ostatních. Minule jsme si ukázali moderní šablony pro váš strukturovatný životopis zdarma, které jsou volně ke stažení a to včetně předloh pro MS Word (formát doc.)

Dnes si představíme služby, kde je možné si životopis online:

  • vytvořit a stáhnout
  • nechat přístupný potencionální zaměstnavatelům

Životopis online ke stažení zdarma

Superživotopis

Tento web je prvním zástupcem, kde si můžete vytvořit a stáhnout svůj strukturovaný životopis. Naleznete zde na výběr několik šablon a typů písma. Dále pak formulář k vyplnění údajů, které chcete do svého CV zahrnout. Výsledek je potom ihned dostupný ke stažení zdarma do počítače ve formátu PDF.

životopis online

Superživotopis

Cvmaker

Další stránka v pořadí, která funguje jako generátor životopisu. Online na webu vyplníte ve formuláři jednotlivé informace o vás. V závěru stačí vybrat písmo, které se vám líbí a výsledek si stáhnout zdarma. Taktéž je možné se na webu zaregistrovat a svůj životopis si uložit připadně nechat dostupný online.

Životopis generátor online zdarma

Cvmaker

Superkauf

Díky této stránce si snadno vytvoříte svoje curriculum vitae během chvilky. Formulář vás logicky provede všemi kroky a vy tak nezapomenete na žádné údaje, které by měl životopis obsahovat. Výsledek je pak zaslán ve formě odkazu na váš email , odkud si můžete životopis uložit do počítače případně nechat dostupný online pro budoucí aktualizace a úpravy.

Generátor životopisu - ke stažení zdarma v PDF

Superkauf

Doocv

Přehledný web v moderním designu, kde si svůj strukturovaný životopis pohodlně vytvoříte sami. Stačí se zaregistrovat a můžete se vrhnout do tvorby. Po vyplnění údajů ve formulářích můžete životopis zadarmo stáhnout do počítače ve formátu PDF. Stejně jako v předchozím případě jej můžete v budoucnu kdykoliv upravit a stáhnout dle potřeby. Navíc pokud tuto možnost povolíte, můžete svůj životopis nechat dostupný pro personální agentury, které hledají zaměstnance.

Životopis formulář k vyplnění online zdarma

Doocv

Novoresume

Pokud vám nevadí angličtina, můžete vyzkoušet online nástroj Novoresume, pro tvorbu životopisů z připravených šablon.

CV šablona - vzor

Novoresume

Canva

Z mého pohledu je úplně nejlepším řešení nástroj Canva, který je už také v češtině a má zdaleka nejhezčí šablony pro životopisy. Výsledek jednoduše stáhnete ve formátu PDF, což je ideální pro následné odesílání emailem apod.

Moderní šablony pro životopis

Canva

Další možností je se podívat na stránky některých pracovních portálů nebo personálních agentur, které často poskytují možnost si vytvořit životopis a nechat ho přístupný pro potencionální zaměstnavatele. Většinou je na těchto stránkách i ukázkový vzor životopisu a také doplňující informace o tom, jak napsat životopis, které údaje a informace by mělo CV obsahovat včetně rad k přijímacímu pohovoru apod.

Životopis a pracovní portály

Životopisy

Životopis, který si zvládne vytvořit každý a bude přístupný zaměstnavatelům.

CV online

Životopisy

Jobs

Známý pracovní portál, kde životopis přidáte po vyplnění formuláře nutného pro registraci. Následně můžete vyhledávat pracovní nabídky atd.

Online CV

Jobs

Jobdnes

Na této stránce si po vyplnění online formuláře vygenerujete a stáhnete životopis v pdf. Současně může být zařazen do databáze lidí hledajících práci.

Generátor životopisu - formulář a šablona

Jobdnes

Dobrápráce

Poslední web, který taktéž umožňuje si vytvořit svoje CV online a nechat ho přístupné personalistům.

Pracovní portál - tvorba životopisu

Dobrá práce

Pokud vás žádná z uvedených stránek nezaujala, existují ještě online CV generátory, které většinou nabízí hezčí šablony životopisů, ale jedná se o placené služby. Sem patří například web Ceevee nebo Životopisonline. Poslední možností je vytvořit si podobný vzhled svépomocí např. ve Wordu nebo nějakém grafickém programu typu Photoshop. Vzory životopisu, které na těchto stránkách naleznete pak mohou sloužit jako užitečná inspirace.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej