Potřebujete zmenšit velikost fotky nebo obrázku např. kvůli nahrání na sociální sítě, web nebo do emailu? Ukážeme si nástroj, díky kterému to zvládne online na jedno kliknutí každý…

Změna velikosti fotky (obrázku)

Změnou velikosti v tomto případě nejsou myšleny rozměry, ale datová velikost (kolik zabírá místa v kb nebo MB). Toho docílíme pomocí komprese. Existuje velké množství programů do PC i online aplikací, tento proces zvládnou. My si ukážeme nástroj Compressor, který to umí skvěle. Stačí nahrát fotku a za několik sekund si ji můžete stáhnout případně uložit rovnou na Dropbox nebo Google Disk. Velikost komprese se pohybuje obvykle mezi 40-80%. Záleží na konkrétním souboru. Podporovány jsou formáty JPEG – PNG – GIF – SVG.

Postup

  1. Otevřeme si stránku Compressor.io
  2. Klikneme na tlačítko TRY IT!
  3. Přetáhneme soubor nebo stiskneme SELECT FILE
  4. Stáhneme soubor pomocí DOWNLOAD YOUR FILE
  5. Hotovo 🙂

Tento konkrétní obrázek byl zmenšen o 43%

Velikost fotky - compresor.io

Hádanka – velikost fotky

Dvě fotky, jedna v původní velikosti, druhá zmenšená. Poznáte která je která?

Pokud chcete změnit rozměry fotografie (obrázku), případně provádět pokročilejší úpravy, vyzkoušejte online editor obrázků a fotografií.

Závěr

S Compressorem je zmenšení velikosti fotky (obrázku) hračka a zvládne to opravdu každý. Pokud chcete provádět kompresi jednoho obrázku, tato aplikace je jasná volba. Pokud hledáte způsob, jak zmenšit velikost více fotek najednou, zkuste TinyPNG(JPG).

Sdílet na Pinterestu

Sdílej