Pokud pravidelně navštěvujete své oblíbené weby (magazíny, blogy…) a kontrolujete, zda už vyšel nový článek, existuje mnohem jednodušší řešení. Se čtečkou Feedly budete mít přehled o nově publikovaném obsahu z vámi vybraných webů na jednom místě. Na základě RSS uvidíte články v časovém sledu tak, jak vychází na jednotlivých stránkách. A to nejen na PC, ale díky aplikaci i v mobilu nebo tabletu.

Registrace

K registraci budeme potřebovat účet Google, Facebook, Twitter, Microsoft nebo Evernote. Pokud ani jeden z nich nemáte, vyberte si Google, který můžete používat i pro mnoho dalších aplikací. Klikneme na login v pravém horním rohu. Po přihlášení stačí povolit oprávnění pro Feedly a následně už vidíme místo, kde se nám budou zobrazovat odkazy na články z vybraných stránek.

Jak přidat oblíbené weby

V prostřední části stránky nebo v pravém horním rohu nalezneme vyhledávání, kam zadáme adresu stránek, které chceme sledovat ve tvaru např. digitips.cz (někdy vyhledávání může chviličku trvat). Nyní stačí u vybrané stránky kliknout na zelené tlačítko + a přidat do oblíbených. V levém sloupci zašrtněte tlačítko must read u webů, které nechcete přehlédnout.

Jednotlivé weby si můžeme rozřadit do kategorií jako např. auta, sport apod. Kategorie si vytvoříme sami, nebo nám je čtečka nabídne sama na základě tématického zaměření webu. Pokud si tak budete chtít číst např. pouze o autech, klikněte na název kategorie. Následně uvidíte pouze články ze stránek zařazené v této skupině. Pokud zvolíte možnost All, uvidíte články ze všech kategorií.

Editace: mažeme a přesouváme

Přidané weby lze samozřejmě mazat, přesouvat mezi kategoriemi atd. Stačí kliknout v levém sloupci na organize a můžeme upravovat. Pokud chcete stránku umístit do jiné kategorie, stačí ji přetáhnout myší.

Mobilní aplikace Feedly

Feedly lze používat i na mobilním telefonu nebo tabletu. Vše máte automaticky synchronizované. Stačí aplikaci nainstalovat a přihlásit se svým účtem.

Odkaz na stažení aplikace:

Feedly pro Android

Feedly pro iOS

Závěr

Feedly je skvělá aplikace, která šetří čas a máte díky ní přehled o stránkách, které vás zajímají. V kombinaci s Pocket se jedná o mocný nástroj pro sledování novinek. Stačí si v mobilní aplikaci Feedly v nastavení přidat účet Pocket, a podržením prstu na miniatuře článku se vám automaticky uloží na čtení později. Jednoduché a vysoce návykové 😀 Pokud se Vám tento web líbí, přidejte si ho mezi oblíbené 🙂

Sdílet na Pinterestu

Sdílej