Musíte odejít od rozečteného článku nebo vás zaujal nějaký web, který si chcete přečíst později? Zapomeňte na ukládání do záložek, posílání na email apod. Aplikace Pocket je přesně pro Vás.

O co se jedná?

Pocket je skvělá služba, díky které si můžete uložit libovolné stránky nebo články ke čtení na později. Navíc uložený obsah máte dostupný na všech zařízeních (počítač, mobil, tablet…). A jaké je využití?

Představte si situaci, kdy večer máte rozečtený článek nebo Vás zaujme nějaká stránka. Jednoduše si ji přímo z prohlížeče jedním kliknutím uložíte do Pocket a ráno cestou do práce si vše v klidu přečtete. Nemáte v mobilu internet? Nevadí! Pokud máte mobil či tablet připojený na wifi, články se vám automaticky uloží do zařízení offline, takže máte vše dostupné ať jste kdekoliv.

Začínáme s Pocket

V první řadě se budete muset zaregistrovat. K tomu Vám stačí účet Google nebo email. Stačí postupovat dle instrukcí. Po registraci máte možnost si nainstalovat doplněk do prohlížeče. Díky tomu budete schopni si články ukládat a prohlížet. V adresním řádku máte nyní malé logo Pocket. Pokud na něj kliknete, zčervená a aktuální zobrazená stránka se vám uloží. Jednoduché.

Pocket - adresní řádek

V liště byste měli mít tento symbol ještě jednou, který tentokrát po kliknutí zobrazí všechny uložené články, které si můžete procházet, upravovat, přejmenovat, mazat, přidávat tagy atd.

Pocket - prohlílžeč

K vašemu uloženému obsahu můžete přistupovat jak pomocí doplňku v prohlížeči, tak přes webové rozhraní, kde jste se registrovali. A samozřejmě i přes mobil či tablet. Stačí nainstalovat aplikaci z obchodu a přihlásit se pod účtem, který jste si vytvořili.

Stahujeme aplikaci

Pocket pro Android

Pocket pro iOS

Takto vypadá aplikace v mobilu:

A to je vše… Aplikaci si můžete ještě propojit např. se čtečkou feedly a žádný článek Vám již nemá šanci uniknout 🙂

Sdílet na Pinterestu

Sdílej