Pocket – přečtěte si články později

Musíte odejít od rozečteného článku nebo vás zaujal nějaký web, který si chcete přečíst později? Zapomeňte na ukládání do záložek, posílání na email apod. Aplikace Pocket je přesně pro Vás.

O co se jedná?

Pocket je skvělá služba, díky které si můžete uložit libovolné stránky nebo články ke čtení na později. Navíc uložený obsah máte dostupný na všech zařízeních (počítač, mobil, tablet…). A jaké je využití?

Představte si situaci, kdy večer máte rozečtený článek nebo Vás zaujme nějaká stránka. Jednoduše si ji přímo z prohlížeče jedním kliknutím uložíte do Pocket a ráno cestou do práce si vše v klidu přečtete. Nemáte v mobilu internet? Nevadí! Pokud máte mobil či tablet připojený na wifi, články se vám automaticky uloží do zařízení offline, takže máte vše dostupné ať jste kdekoliv.

Začínáme s Pocket

V první řadě se budete muset zaregistrovat. K tomu Vám stačí účet Google nebo email. Stačí postupovat dle instrukcí. Po registraci máte možnost si nainstalovat doplněk do prohlížeče. Díky tomu budete schopni si články ukládat a prohlížet. V adresním řádku máte nyní malé logo Pocket. Pokud na něj kliknete, zčervená a aktuální zobrazená stránka se Vám uloží. Jednoduché.

Pocket - adresní řádek

V liště byste měli mít tento symbol ještě jednou, který tentokrát po kliknutí zobrazí všechny uložené články, které si můžete procházet, upravovat, přejmenovat, mazat, přidávat tagy atd.

Pocket - prohlílžeč

K vašemu uloženému obsahu můžete přistupovat jak pomocí doplňku v prohlížeči, tak přes webové rozhraní, kde jste se registrovali. A samozřejmě i přes mobil či tablet. Stačí nainstalovat aplikaci z obchodu a přihlásit se pod účtem, který jste si vytvořili.

Stahujeme aplikaci

Pocket pro Android

Pocket pro iOS

Takto vypadá aplikace v mobilu:

A to je vše… Aplikaci si můžete ještě propojit např. se čtečkou feedly a žádný článek Vám již nemá šanci uniknout.

Závěr:

Pocket je opravdu zdařilá aplikace kterou si oblíbily už miliony lidí po celém světě. Přidáte se k nim?

Máte zkušenosti s Pocket? Jak aplikaci používáte a co nejčastěji ukládáte?

Napište do komentářů 🙂

Mohlo by se vám líbit...