Chcete si svůj profil na Facebooku vyšperkovat k dokonalosti? Možná jste už viděli někoho, že měl svou profilovou fotku spojenou s úvodní a vypadalo to parádně. Pokud chcete svým profilem lidi zaujmout, je tohle jedna z možností. Navíc je to výborná věc i pro Facebook stránky, které tím mohou zaujmout své fanoušky. Pokud si grafickým zpracováním opravdu vyhrajete a váš nápad bude vtipný, lidé budou vaši stránku ochotně sdílet tak jako níže uvedené ukázky. V článku si ukážeme, jak si vše jednoduše vytvořit…

Jak taková kombinace profilové a úvodní fotky může vypadat?

Tady je několik příkladů:

Zdroj obrázků: http://www.awwwards.com/45-funny-and-creative-facebook-profile-covers.html

Postup jak na to

Možností je samozřejmě více. Dají se na internetu nalézt šablony pro Photoshop a různé další návody, které jsou ale zbytečně složité a zdlouhavé. A protože tato stránka přináší tipy na nejlepší webové aplikace, ukážeme nástroj, pomocí kterého to zvládnete během chvilky.

Vytvoření profilové a úvodní fotky

1) Aktualizováno: Protože webová stránka, pro kterou byl tento návod vytvořen již není funkční, doporučuji použít některý z těchto tří nástrojů, u kterých je postup podobný: Timelineslicer, Easycovermaker nebo Trickedout.

Profilová a úvodní fotka na FB (krok1)

2) V horní části stránky vyberte, zda budete vytvářet design pro osobní profil nebo stránku.

Profilová a úvodní fotka na FB (krok2)

3) Nahrajte fotografii použitím tlačítka vlevo dole.

Profilová a úvodní fotka na FB (krok3)4) V tomto kroku můžete upravit text, změnit písmo na tučné, kurzívu nebo použít podtržení. Velikost písma se nastavuje zeleným posuvníkem. Pokud žádný text na úvodní fotce nechcete, textové pole smažete klávesou delete nebo kliknutím na červený odpadkový koš v pravém horním rohu. Stejným způsobem odstraníte vodoznak v profilové fotce nebo vámi nahranou fotografii. Pro změnu velikosti fotky slouží opět zelený posuvník nebo po kliknutí na fotku „úchyty“ po jejím obvodu.

Profilová a úvodní fotka na FB (krok4)

5) Pokud jste s návrhem spokojení, klikněte na tlačítko vpravo dole. Otevře se vám stránka, kde můžete stáhnout profilovou a úvodní fotku zvlášť nebo dohromady jako .zip složku.

Profilová a úvodní fotka na FB (krok5)

Nahrání na Facebook

6) V počítači máte dva soubory (profilovou a úvodní fotku). Facebook vám možná bude při nahrávání tvrdit, že je fotka malá, že je potřeba ji oříznout, upravit atd. Ignorujte to a s obrázky nehýbejte. (akorát byste si rozhodili fotky a přidělali zbytečné komplikace). Stačí vše pouze potvrdit.

NASTAVENÍ PROFILOVÉ FOTKY

FB- profilová fotka

NASTAVENÍ ÚVODNÍ FOTKY

FB - úvodní fotkaHOTOVO – FINÁLNÍ PODOBA

FB - finální podoba

Sdílet na Pinterestu

Sdílej