Sociální sítě jsou v dnešní době fenomén a počty aktivních uživatelů rostou. Lidé mezi sebou neustále sdílí nový obsah. Pokud chcete, aby se např. váš článek nebo web dostal mezi lidi na sociálních sítích, je nutné návštěvníkům vašich stránek možnost sdílení co nejvíce usnadnit. Jak na to?

Pomocí tlačítek pro sdílení integrovaných přímo do vašich stránek. Uživatelé internetu jsou obecně v mnoha směrech líní a atraktivní sociální tlačítka pro sdílení, lajkování apod. na vašich stránkách je mohou v jejich aktivitě podpořit.

Je tu také velká skupina lidí, které třeba ani nenapadne zkopírovat odkaz a vložit ho na Facebook. Znají ale tlačítko Like případně Sdílet a jedno rychlé kliknutí je pro ně mnohem rychlejší, jednodušší a pohodlnější než kopírování odkazu. V tomto článku si ukážeme 12 pluginů nejen pro WordPress, které můžete na vašich stránkách použít.

12 pluginů s tlačítky pro sdílení

Getsitecontrol

Skvělý plugin na jakékoliv webové stránky, kterému se podrobně věnoval tento článek. Jednou z mnoha užitečných vlastností jsou i funkce pro sociální sítě. Můžete snadno přidat plovoucí tlačítka pro sledování nebo sdílení na sociálních sítích, různá vyskakovací okna, scrollboxy, lišty a vše si velmi pohodlně přizpůsobit podle sebe. Určitě stojí za vyzkoušení zdarma zde 🙂

Getsitecontrol - sdílení

Social Media Feather

Zajímavý plugin pro WordPress, díky kterému si můžete snadno přidat tlačítka sociálních médií na svůj web. Tyto prvky mohou sloužit jak pro sdílení, tak pro sledování na facebooku, twitteru, instagramu, youtube…

Social Media Feather - ikonky sociálních sítí

GetSocial

Poměrně komplexní služba, která kromě tradičních tlačítek nabízí i statistiky a mnoho dalších funkcí. Nabízí jak free tak placenou verzi. Podporovány jsou i další systémy jako Joomla, Drupal apod.

GetSocial - tlačítka pro sdílení

AddToAny

Další užitečný plugin pro různé druhy webových stránek. Podporováno je Facebook Like tlačítko, +1 pro Google Plus, tweet u Twitteru atd. Navíc je kompletně zdarma.

AddToAny - tlačítko pro sdílení na fb, twitteru, google plus

Sharify

Tlačítka sociálních sítí v moderním designu. To je plugin Sharify pro WordPress.

Sharify - sdílecí tlačítka

Ultimate Social Media

Skvěle hodnocený plugin s tlačítky na sdílení zdarma, který vám dovolí si přizpůsobit vše přesně podle sebe. Stačí si vybrat design ikonek a nastavit další parametry jako chování, umístění, url adresy atd.

Ultimate Social Media - ikonky sociálních médií na web

Simple Share Buttons Adder

Ikonky pro sociální sítě, které vypadají dobře a navíc se přizpůsobí všem typům zařízení. Dostupná je placená i verze zdarma.

Simple Share Buttons - moderní responzivní tlačítka pro sdílení

Mashshare

Další plugin pro WordPress, který dokáže přidat ikonky sociálních médií na váš web.

Mashshare - tlačítka pro sdílení pro WordPress

SumoMe

Tento plugin se velmi podobá zmíněnému Getsitecontrol. Ikony sociálních sítí pro sdílení nebo sledování jsou jen jednou z mnoha funkcí, které tento doplněk abízí. Je možné jej přidat na jakýkoliv web.

SumoMe - plugin na webové stránky

AddThis

AddThis nejsou pouze sdílecí tlačítka typu like button, share, follow atd. Stejně jako GetSocial nabízí mnoho možností umístění widgetu včetně AB testování apod.

AddThis - sharing buttons

Social Sharing by miniOrange

Plugin pro WordPress, pomocí kterého je možné přihlášení přes sociální sítě a samozřejmě i sdílení obsahu na známé sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Pinterest, Google+, Linkedin a další.

miniOrange - ikonky sociálních sítí

Cresta Social Share

Posledním v seznamu je jednoduchý plugin do WordPressu, který zvládá ty největší sociální sítě a umí u tlačítka zobrazit počet sdílení.

Cresta Social Share - tlačítka s počítadlem sdílení

Sdílet na Pinterestu

Sdílej