Pokud je email marketing prováděn kvalitně, může se jednat o efektivní způsob, jak získat větší množství objednávek, zákazníků, návštěvníků webových stránek atd. Na trhu existuje velké množství aplikací, díky kterým můžete své emailové kampaně snadno vytvářet, spravovat, vyhodnocovat. Proto vznikl tento článek, který vám přináší přehled 12 zahraničních a 3 českých služeb pro email marketing.

Zahraniční nástroje pro email marketing

ActiveCampaign

Výborná webová aplikace pro email marketing, která vyniká až neuvěřitelnou možností automatizace, uživatelsky přívětivou administrací, snadným vytvářením emailů, pokročilou správou kontaktů (včetně propojení s účty na sociálních sítích), nástroji pro CRM, automatizaci prodeje, rozesílání SMS apod. Potěší také integrace s mnoha pluginy pro WordPress a různými online službami např. pro e-commerce. Přesvědčte se sami na oficiálních stránkách ActiveCampaign. Rozhodně stojí za vyzkoušení 🙂

Aweber

Další známá zahraniční služba pro emailing. Nabízené funkce jsou velmi podobné jako v předchozím případě. Obsaženo je vše, na co si vzpomenete, jako je segmentace kontaktů, přilašovací formuláře, podrobné statistiky atd. Vyzkoušet můžete na 30 dní zdarma.

MailChimp

Mailchimp je téměř synonymum pro email marketing. Je to jedna z nejpoužívanějších služeb vůbec. Umožňuje totiž používání zdarma, pokud máte méně, než 2000 kontaktů. Budete se ale muset spokojit s omezením některých funkcí, jako je automatizace emailů atd. Placená verze otevírá další možnosti. Díky jeho rozšířenosti je možné propojení s mnoha dalšími službami jako např. tento plugin pro webové stránky. Dále naleznete na internetu nespočet návodů jak MailChimp používat. Oficiální stránku MailChimpu naleznete zde.

GetResponse

Další z velkých hráčů na poli email marketingu. Součástí je vše, co by nástroj pro hromadné rozesílání emailů měl obsahovat. Naleznete zde drag and drop editor, autorespondery, AB testování, statistiky. Snadno si vytvoříte formulář pro sběr emailů (klasický, vyskakovací okno pop-up, scroll box, fixed bar, exit pop-up atd.). Kompletní přehled všech funkcí je na stránkách GetResponse.

BenchmarkEmail

Jednoduchost, krásný design a všechny běžné funkce potřebné pro úspěšné emailové kampaně. To je BenchmarkEmail. U nás zatím není ve srovnání s předchozími službami tak známý, přesto má co nabídnout. Vytvořte si účet a začněte posílat emaily ještě dnes.

ConstantContact

Další nástroj internetového marketingu, který můžete využití pro rozesílání newsletteru nebo jiných emailových kampaní. Můžete využít tento nástroj pro widgety a efektivně sbírat emailové adresy. Vše potřebné zjistíte na internetových stránkách ConstantContact.

iContact

iContact je vhodný jak pro menší tak větší firmy. Ceny začínají na 14$ pro 500 kontaktů.

CampaignMonitor

Tato služba se nijak zásadně neliší od svých konkurentů. Nabízí běžné funkce jako drag and drop editor, personalizované emaily, analytiku, testování atd. Ceny se odvíjí od počtu kontaktů ve vaší databázi. Ve verzi Basic jste omezeni počtem 2500 odeslaných emailů za měsíc. Vyšší verze Unlimited umožnuje poslat emailů, kolik chcete a její cenové varianty se opět odvíjí podle počtu kontaktů. Vyzkoušet můžete zde.

SendinBlue

SendinBlue je podobný předchozím dvou aplikacím. Drží se zavedených standardů toho, co by měla emailingová aplikace umět. Jednotlivé balíčky nejsou omezeny počtem adres, ale pouze počtem odeslaných emailů. Podrobnosti naleznete na webu.

MailerLite

Pokud myslíte, že ostatní aplikace pro rozesílání emailů jsou příliš složité a obsahují pro vás zbytečné pokročilé funkce, které nepotřebujete, zajímavou volbou pro vás může být služba Mailerlite. Celkově působí sympaticky, její ovládání je velmi jednoduché, příjemné a uživatelům se snaží neházet klacky pod nohy v podobě komplikovaných menu, vyžadování hromady registračních údajů, podmínek atd. Navíc do 1000 kontaktů je vše zdarma. MailerLite může vyzkoušet zde.

Campayn

Webová služba pro rozesílání emailů Campayn má mnoho společného s předchozí aplikací Mailerlite. Cílí především na menší firmy, které nepotřebují složitá řešení. MailerLite má však ve srovnání s Campayn o něco chytřeji zpracovanou administraci a lépe se ovládá. Pokud vám bude stačit limit 2000 kontaktů a 20 000 emailů odeslaných za měsíc, můžete využívat účet zdarma. Registrujte se na této stránce.

SendPulse

Potřebujete řešení pro email marketing za které nemusíte platit? Můžete vyzkoušet SendPulse, který vám dovolí poslat 12 000 emailů na 2500 kontaktů měsíčně, kde můžete používat většinu dostupných funkcí. V případě, že budete potřebovat vyšší limity nebo používat některé z pokročilých vychytávek, stačí si vybrat některý z placených balíčků. Více se dozvíte na oficiálním webu.

České nástroje pro emailing

SmartEmailing

Mezi nejznámější české aplikace na hromadné rozesílání emailů patří SmartEmailing, za kterým stojí podnikatel David Kirš. Obsahuje všechny potřebné funkce pro úspěšný email marketing. Cena jednotlivých placených balíčků zavisí na počtu kontaktů ve vaší databázi. Výhodou této služby je snadné propojení s dalšími aplikacemi jako je fakturační systém FAPI nebo nástroj pro tvrobu webu MioWeb. V česku tyto aplikace hojně využívají především firmy a různí infopodnikatelé, kteří takto prodávají své placené kurzy, e-booky apod. SmartEmailing můžete vyzkoušet zdarma.

Ecomail

Další český nástroj, se kterým můžete rozesílat newslettery či jiné emailové kampaně. Svým jednoduchým ovládáním je podobný již zmíněné aplikaci MailerLite. Nabízí poměrně velké množství funkcí a ceny jsou rozumné. K dispozici je také technická podpora pro pořípadné řešení vašich dotazů nebo problémů. Účet si vytvoříte na webu Ecomail.

Mailátor

Intuitivní aplikace pro e-mail marketing, která je vhodná spíše pro jednotlivce nebo menší firmy. Je součástí projektu Digitální Obchodník, který nabízí rovněž možnost tvorby webových stránek. Tyto dvě aplikace je možné snadno propojit podobně jako v případě nástroje SmartEmailing. Celkově služba jak již název napovídá cílí především na obchodníky, kteří si zde mohou vytvořit web a snadno tak komunikovat se svými klienty. Aplikaci Mailator si můžete vyzkoušet zdarma.

Závěr

Nějaké výsledné srovnání těchto aplikací pro email marketing by asi v tomto případě nebylo úplně na místě, ani to není smyslem tohoto článku. Každá služba cílí na jiné typy uživatelů (jednotlivce, velké firmy) a od toho se odvíjí jak nabízené funkce, tak samozřejmě cena. Přesto je možné říci, že pokud hledáte komplexní řešení, tak volbou ActiveCampaign jako zástupce zahraničních nástrojů a SmartEmailing jako zástupce těch českých neuděláte chybu a bude se jednat o dobrou volbu.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej