Programů na nahrávání obrazovky nalezneme celou řadu. Existují jak placené profesionální nástroje, tak jednoduché zdarma, které zvládne ovládat každý. Některé z nich umožňují pouze nahrávání obrazovky, jiné toho zvládnou více jako je střih videa, přidání různých prvků, efektů, sdílení na sociálních sítích nebo upload na některý z video portálů jako např. YouTube. Tady je několik zástupců.

Nahrávání obrazovky na PC + střih a úprava videa

Nahrávání obrazovky na PC + střih a úprava videa

Nahrávání obrazovky a střih videa – programy

Ezvid

Opravdu jednoduchý program pro nahrávání obrazovky zdarma a přímý upload na youtube, který ale mnoha uživatelům bohatě postačí. Zvládá záznam obrazovky, nahrávání zvuku, střih videa, přidání hudby z vestavěné knihovny apod.

Filmora

Program na úpravu videa, kde jednou z mnoha funkcí je i záznam dění na obrazovce. Jeho ovládání je snadné a obsahuje dostatečnou nabídku funkcí pro běžné používání. Program je dostupný pro Windows i Mac. Vyzkoušet si jej můžete zdarma, ale pro praktické využití již ale budete muset zakoupit placenou verzi.

Screencast

Nahrávání obrazovky na PC nebo Mac nabízí program Screncast. Dostupná je verze zdarma, která má určitá omezení nebo placená varianta se všemi funkcemi. Pokud hledáte program na natáčení obrazovky pro tvorbu video tutoriálů (návodů) nebo např. záznam herních videí, můžete se jednat o zajímavou možnost.

Movavi

Další nástroj v pořádí pro nahrávání plochy na počítači, který spadá do katagorie placených programů. Nechybí funkce pro úpravu videa, přidání efektů apod.

Jing

Program na pořizování screenshotů nebo záznam videa z obrazovky, které následně můžete jednoduše sdílet. Ke stažení zdarma.

Snagit

Narozdíl od předchozího Jing kromě nahrávání obrazu monitoru zvládá navíc několik funkcí jako je editace videa apod. Snagit je na vyzkoušení zdarma ale pro dlouhodobé používání budete muset zakoupit placenou verzi.

Bandicam

Známý program vhodný pro záznam her, tvorbu video návodů apod., který si můžete stáhnout ve free i prémiové verzi.

Screenpresso

Natáčení obrazovky, tvorba screenshotů a také nástroje pro úpravu a střih videa. Krom toho funkce pro sdílení, spolupráci, OCR, nahrávání displaye na Android zařízeních atd. Na webu je ke stažení free verze i PRO, která je placená.

Camtasia

Poměrně známý software pro nahrávání obrazovky i práci s videem, za který si ovšem zaplatíte a jedná se o pokročilejší program. Kompletní specifikaci a výčet funkcí naleznete na oficiálních stránkách.

CamStudio

Jednoduchý open source program pro zachycení dění na obrazovce vašeho PC.

Fraps

Další program v pořadí, oblíbený mezi hráči počítačových her a často používaný pro natáčení herních videí. Stáhnout si jej můžete z přímo z oficiálního webu.

BB FlashBack

Poslední zástupce ze seznamu umožňuje ve verzi zdarma pouze nahrávání obrazovky. Pro další funkce jako je přidání různých  efektů do videa si budete muset pořídit některou z placených verzí.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej