Pravděpodobně jste již někdy na tento typ animace narazili, ať už na nějakém webu, tak v poslední době čím dál častěji na Facebooku. Jak ale takový GIF vytvořit? Jako vždy si ukážeme jednoduchý postup, jak si takový GIF vytvořit online, bez zbytečného stahování a instalování programů.

Jak vytvořit GIF animaci

Animaci vytvoříme tak, že seřadíme určitý počet obrázků za sebou, které následně určitou rychlostí zobrazujeme jeden za druhým, což vytvoří požadovaný efekt. Je tak pouze na nás, zda chceme, aby výsledný GIF vypadal jako video nebo se jednalo pouze o blikající banner, kde se střídají 2 obrázky stále dokola.

Giphy

Tato stránka je nejen velkou databází již vytvořených GIFů, ale funguje také jako GIF generátor, který vám umožňuje si snadno vytvořit vlastní. Ty se automaticky nahrají na Giphy, odkud je můžete snadno sdílet kamkoliv i přímo na Facebook.

Pokud si chcete vytvořit vlastní GIF, klikněte v horní části stránky na Createpoté na jednu z karet podle toho, jaký GIF chcete vytvořit:

  • GIF maker: pokud chcete vytvořit GIF např. z YouTube videa
  • Slideshow: pokud chcete vytvořit GIF z několika po sobě jdoucích obrázků
  • GIF Caption: pokud chcete doplnit různé nadpisy, titulky apod.
  • GIF Editor: pokud chcete doplnit nálepky, titulky a dělat další úpravy

Gifgif

Podobná stránka jako předchozí Giphy, která slouží především pro tvorbů GIFů z videí. Výhodou je to, že kromě snadného sdílení jako v předchozím případě si zde můžete pohodlně výsledný GIF rovnou stáhnout do počítače.

GifCreator

Tento GIF Creator se od předchozích trochu liší. Slouží k jednoduchému účelu. Můžete nahrát až 350 snímků, u kterých následně upravíte pořadí a rychlost jejich přepínání. Výsledný GIF si potom uložíte do počítače přes tlačítko Create Animation, které naleznete v levém dolním rohu.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej