Kdo to se svým cvičením myslí vážně, vede si tréninkový deník. A protože doba pokročila, můžeme si údaje ukládat digitálně. Aplikací pro monitoring sportovních aktivit je mnoho. Mezi ně patří třeba Runtastic, který je výborný např. pro běh, kolo atd. Posilovna je ale přeci jen trochu specifická. Nezajímá nás překonaná vzdálenost za čas, ale především velikost odporu, počet opakování, atd. Pro tyto potřeby je skvělá aplikace FitNotes. Pojďme se na ní podívat podrobněji.

Tréninkový deník – přidání záznamu

Základní funkcí je zaznamenávání tréninku. Aplikace obsahuje databázi cviků, které jsou rozděleny do kategorií (např. triceps, hrudník, nohy…). Po spuštění si uživatel může jednoduše přidat záznam tak, že klikne na tlačítko +, vybere cvik, zadá hmotnost, počet opakování, série a vložené hodnoty uloží. Takto může přecházet mezi jednotlivými stanovišti a po odcvičení vždy přidat údaje. Aplikace toho však umí mnohem více.

TIP: pokud chcete navyšovat hmotnost rychleji, podržte tlačítko + 🙂

Databáze cviků

Jak již bylo řečeno, aplikace obsahuje databázi cviků, které jsou rozděleny podle toho, jakou část těla posilujete. Názvy jsou pouze v angličtině, avšak není problém si přidat vlastní cviky, pojmenovat dle libosti a zařadit do některé z kategorií.

Tréninkový plán

Cvičení náhodně bez nějakého řádu nemá smysl. Vhodné je mít tréninkový plán, díky kterému se budete posouvat systematicky ke svému cíli. Ten si vytvoříte snadno. Stiskněte tlačítko +, zvolte create new routine a můžete vytvářet. Přidáte tréninkové dny, zadáte cviky a je hotovo. Teď už jen stačí přijít do posilovny, vybrat tréninkový plán, postupovat na jednotlivá stanoviště a po odcvičení vždy zadat na pár kliknutí údaje.

Kalendář, úspěchy

Smyslem tréninkového deníku je zpětné procházení záznamů a sledování pokroku. K tomu vám v aplikaci slouží kalendář, kde si jednoduše zobrazíte den, který vás zajímá. Navíc vám v orientaci pomáhají barevné tečky, pomocí kterých zhruba víte, co bylo obsahem tréninku. Nedílnou součástí aplikace je i zaznamenávání úspěchů. Při překonání rekordu se objeví jako odměna symbol poháru. Vaše rekordy si můžete procházet a sledovat, jak jste se postupem času zlepšovali.

Analýza, časovač, záloha dat

Šikovnou funkcí je analýza, kde vám graf přehledně zobrazí, jak moc jste se jednotlivým svalovým partiím v průběhu měsíce věnovali.

Časovač se hodí použít v průběhu cvičení k měření doby odpočinku. Lze zapnout zvuk, vibrace a samozřejmě upravovat interval.

No a pokud např. měníte svůj mobilní telefon a nechcete přijít o pečlivě sbírané údaje v tréninkovém deníku, dá se vše zálohovat do vnitřního uložiště zařízení nebo do cloudu jakým je třeba Dropbox.

Poslední užitečnou funkcí je sledování hmotosti. Pravidelně zadávejte vaši hmotnost a sledujte, jak hubnete nebo naopak nabíráte hmotu.

Závěr

Aplikace FitNotes dokazuje, že autor při jejím vývoji přemýšlel. Obsahuje totiž přesně to, co člověk při zaznamenávání tréninků v posilovně potřebuje. Užitečné jsou funkce jako sledování osobních rekordů, časovač odpočinku, možnost vytvořit tréninkové plány a přidávat vlastní cviky nebo poznámky. Zamrzí však absence českého jazyka a místy zbytečně složité ovládání. Ve srovnání s jinými aplikacemi pro sportovní aktivity chybí synchronizace s vaším účtem, webové rozhraní, ukázky cviků nebo připravené tréninkové plány. Na druhou stranu je aplikace kompletně zdarma navíc bez reklam. Pokud víte co děláte, máte svůj tréninkový plán a chcete mít přehled o svém cvičení, sledovat pokroky a vše mít na jednom místě ve svém mobilním telefonu, určitě aplikaci vyzkoušejte. Tréninkový deník FitNotes pro Android naleznete na GooglePlay ke stažení zde.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej