Hledáte způsob, jak při nákupech na internetu ušetřit? Zajímavou možností, jak toho docílit je využití některého z cashback portálů. Že nevíte co si pod tím představit? Jedná se o portály, skrz které provádíte běžné nákupy ve vašich oblíbených eshopech avšak s tím rozdílem, že část peněz z nákupu (v řádu jednotek až desítek procent) získáváte zpět. Je to opravdu tak jednoduché? Ano!

Cashback portály původně vznikly v zahraničí a v současné době u nás funguje několik ryze českých projektů (např. PlnáPeněženka). Ty jsou u nás čím dál více oblíbené a lidé si zvykají cashback portály stále častěji využívat. A není se čemu divit. Na těchto portálech totiž naleznete i velké a známé eshopy, které jsou rozděleny podle kategorií jako např.

 • móda
 • sport
 • cestování
 • elektro
 • krása a zdraví
 • děti
 • domácnost a hobby
 • jídlo
 • a další

Cashback portál – jak to funguje?

Princip, na kterém tyto portály fungují je opravdu jednoduchý:

 • Zákazník se zdarma zaregistruje na cashback portálu
 • Vybere si eshop, ve kterém chce nakoupit a získat část peněz zpět
 • Proklikne se do eshopu, který rozpozná, že zákazník přichází z vybraného portálu a ten provede nákup běžným způsobem
 • Následně je v určitém časovém období zákazníkovi vyplacena část peněz zpět

Příklad: Zákazník se rozhodne si zakoupit na eshopu zboží za 1000 Kč. Cashback portál má s eshopem dohodnutou provizi, za přivedení zákazníka, který provede nákup (např. 10%). Po zákazníkově nákupu cashback portál obdrží provizi od eshopu v hodnotě 100Kč. O tuto provizi se s vámi cashback portál rozdělí a zašle vám např. 7% z nákupu, což je 70 Kč.

Spokojenost je na všech stranách: Eshop prodal zboží zákazníkovi, který by jinak nenakoupil nebo provedl nákup jinde. Cashback portál získal za zprostředkování provizi. Zákazník ušetřil tím, že dostal část peněz zpět. Pokud na internetu nakupujete často, jednotlivé peníze vrácené zpět se nasčítají a může se jednat o zajímavou částku, kterou tímto způsobem ušetříte.

Ceny zboží v eshopu se příchodem z cashback portálu nezvyšují a jsou stejné jako kdyby jste navštívili eshop např. z vyhledavače. Jediný rozdíl je v tom, že při nákupu bez cashback portálu žádné peníze zpět nedostanete. Peníze, které eshop obvykle využívá na vyplácení provizí jsou určené na marketingové účely (propagace…), které např. místo reklamy v tisku využije tímto způsobem, který pro eshop může být efektivnější.

Kde a jak získat peníze z nákupu zpět?

PlnáPeněženka.cz

PlnáPeněženka se řadí mezi hlavní hráče na českém trhu. Přehledný web, který nabízí eshopy různých zaměření např. Kasa, Košík, ProDěti, Zoot, Tchibo, Tescoma, Sportobchod, Dáme Jídlo, Šperky, Hodinky, Pojištění a mnoho dalších včetně zahraničních jako AliExpress a další. Ze svého nákupu můžete získat peníze zpět ve výši až 15%  v závislosti na konkrétním eshopu. Navíc hned při registraci získáte bonus 50 Kč. Na webu můžete také vyhledat a použít různé slevové kupony.

Užitečným doplňkem je lištička do prohlížeče, která vás upozorní v případě, že se nacházíte na eshopu, který spolupracuje s Plnou Pěněženkou. Díky tomu nezapomenete využít nákup přes tento portál a nepřijdete tak o možnost získat část peněz z nákupu zpět. Peníze si můžete nechat vyplatit kdykoliv. Pro pravidelné zákazníky je zde také věrnostní systém. Na webu i FB naleznete pozitivní zkušenosti lidí, kteří Plnou Peněženku využívají. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

PlnáPeněženka (cashback portál) - peníze z nákupu zpět

PlnáPeněženka.cz

Podporit.cz

Zajímavým nově vznikajícím projektem je portál Podpořit.cz, který princip cashbacku využívá k tomu, aby lidé svými nákupy na internetu přispěli na dobročinné účely.

Podporit.cz

Podporit.cz

 

Sdílet na Pinterestu

Sdílej