Nejlepší kalendář pro Android jménem DigiCal

V každém smartphonu dnes nalezneme nějakou aplikaci pro organizaci času. Ať už se jedná o kalendář od Googlu nebo vlastní aplikaci výrobce. Bohužel ne všechny jsou úplně povedené, především z hlediska přehlednosti a dostupných funkcí. Pokud kalendář patří mezi aplikace, bez kterých se v telefonu neobejdete, pravděpodobně budete pátrat po nějaké dobré aplikaci. A právě jednu takovou si v tomto článku ukážeme.

DigiCal – nejlepší kalendář pro Android?

Mezi základní požadavky na kalendář bude bezesporu patřit přehlednost. Informaci, která nás zajímá potřebujeme zjistit okamžitě bez zbytečných komplikací. A právě přehlednost je jednou z hlavních výhod aplikace DigiCal. A nejen to!

Úvodní stránka a jednotlivé pohledy

Po spuštění aplikace se vám zobrazí kalendář. Vybrat si můžete z několika pohledů (měsíční, denní, týdenní, týdenní agenda, měsíční s popiskem, celý rok nebo agenda).

Kalendář DigiCal pro Android - jednotlivá zobrazení

Kalendář – jednotlivé pohledy

Vysunutím menu z levého okraje lze mezi jednotlivými pohledy přepínat. Kliknutím na hvězdičku zvolíte, který pohled se má zobrazit jako výchozí při spuštění aplikace.

Měsíční pohled přehledně zobrazuje na horní polovině obrazovky kalendář na příslušný měsíc, kdy při kliknutí na konkrétní datum se ve spodní části zobrazí jednotlivé události pro vybraný den. Po kliknutí na určitou událost se ukáže samotná stránka události včetně podrobných informací.

U dalších pohledů se při kliknutí na událost zobrazí malé vyskakovací okno se základními informacemi. Po rozkliknutí již vidíte detaily zvolené události.

Vysouvací menu

Vysouvací menu, kromě přepínání jednotlivých pohledů umožňuje zobrazit informace o aktuálním počasí, dále přidat/odstranit případně zobrazit/skrýt jednotlivé kalendáře, upravit synchronizaci (Google kalendář, Outlook…) a v neposlední řadě zde naleznete tlačítko nastavení případně nápovědu.

Vytvoření nové události

Novou událost vytvoříte kliknutím na talčítko + v pravém horním rohu. V tomto kroku můžete zadat tyto údaje:

 • název události
 • kalendář (kam se má událost přidat – pracovní/osobní…)
 • barva události
 • čas události
 • opakování (každý týden, jednou za 14 dní atd.)
 • připomenutí (upozornění v telefonu/emailem)
 • umístění
 • hosté
 • poznámky
 • stav (zaneprázdněn/dostupný)
 • typ události (výchozí, veřejná, soukromá)

Detail události

Samotný detail události přehledně zobrazí informace, které jste při jejím vytváření zadali. Navíc je událost doplněna o tématicky odpovídající fotografii (pokud je tato funkce v nastavení povolena) a samozřejmě i mapu (v případě vyplnění adresy).

Nastavení

Nastavení umožňuje si aplikaci velmi detailně přizpůsobit podle svého tak, jak každý potřebuje. Ať už se jedná o chování aplikace nebo její vzhled (tmavé/světlé téma atd.). Navíc pokud chcete mít v kalendáři také dlouhodobou předpověď počasí nebo doplňující kalendáře jako jsou české prázdniny nebo sportovní zápasy, můžete si tuto funkci na rok předplatit.

Widgety

Další silnou zbraní této aplikace jsou widgety. Těch existuje velké množství jak z hlediska zobrazení (měsíční, denní, týdenní…) tak nepřeberného množství přednastavených vzhledů. Každý widget si můžete velmi podrobně přizpůsobit (barvy, velikost písma, zobrazené informace atd.) Lze si tak přidat např. 2 týdenní widgety, kdy oba budou mít odlišný design a jeden bude zobrazovat pouze pracovní události a druhý pouze soukromé. Majitelé tabletů si taktéž přijdou na své, protože aplikace a samozřejmě i widgety jsou přizpůsobeny i pro tato zařízení.

Kalendář - widgety na plochu

Kalendář – widgety na plochu

Závěr

Kalendář DigiCal se může s klidným svědomím řadit mezi nejlepší aplikace pro Android. Je přehledný, dobře se s ním pracuje, je spolehlivý a můžete si vše velmi podrobně přizpůsobit.  Ke stažení na GooglePlay máte na výběr ze dvou variant. První je verze zdarma, ve které se jsou omezené některé funkce a budete se muset spokojit s reklamou. Druhou variantou je placená verze DigiCal+. Ta vás za jednorázovou cenu reklamy i omezení funkcí zbaví. Vše tak můžete spokojeně využívat naplno navíc s dobrým pocitem, že tím podpoříte vývojáře v další tvorbě, protože v tomto případě jistě zaslouží.

Používáte DigiCal nebo znáte jiný užitečný kalendář pro android? Napište do komentářů… 🙂

Mohlo by se vám líbit...

 • uncle_istvan

  Najlepsi urcite nie je (to je taky titulok do bulvaru), patri medzi tie najlepsie, ako su napr. Business Calendar 2 ci Acalendar (ak zoberiem v uvahu dizajn a prehladnost ako klucove kriterium). Nema vsak integraciu taskov, co je pre moderny kalendar podstatne (aj ked uz na tom „roky“ pracuju).

  Na druhej strane, silna stranka je pocasie, ktore ma Digical asi najprepracovanejsie (napr. v BC2 je prakticky nepouzitelne).

  • Díky za komentář 🙂 Samozřejmě záleží na osobních preferencích a každému vyhovuje něco jiného. Existuje hromada dalších kalendářů jako aCalendar, Business Calendar, Sunrise apod., které mají také své spokojené uživatele, ale ze všech mi právě DigiCal vyhovoval nejvíce. Integrované úkoly by se určitě hodily, ale já třeba na ně používám zvlášť jinou aplikaci a stejně tak na počasí. Kalendář mám vyloženě pro kalendář. Záleží tak, co člověk od kalendáře vyžaduje 🙂

 • Lukášová

  Dobrý den, potřebovala bych poradit.Zakoupila jsem si nový telefon honor 9, ze starého Samsungu jsem si stáhla kalendář, ale bohužel např.při události, která se opakuje např.každý týden a potřebovala bych ji smazat jen v jeden týden, se mně nenabízí hlášení jako v Samsungu – smazat jen tuto událost, ale nabízí se dvě podobná hlášení hlášení- změnit( nebo smazat) tuto a všechny následující události nebo změnit ( smazat) všechny události v sérii, což v tom nevidím rozdíl, vše se smaže a já to mohu znovu psát. Proč se nezobrazuje hlášení smazat nebo změnit jen tuto událost? Kde je chyba, poradíte? Moc děkuji

  • Dobrý den, to je zvláštní, že to nejde. Aktuálně už telefon s Androidem nepoužívám, takže bohužel už ani tento kalendář. Který mi mimochodem na iOS chybí, protože byl skvělý. Nemůžu to tedy bohužel vyzkoušet. Pokud si pamatuji, mělo by to nabízet i možnost smazat pouze tuto událost. Pokud používáte Google kalendář, zkusil bych prozatím smazat požadovanou událost např. ve webovém rozhraní kalendáře. Buď se jedná o chybu v aplikaci, kterou vývojáři snad rychle opraví nebo možná děláte něco špatně. Ale nenapadá mě, co by to mohlo být. Můžete jim zkusit napsat na podporu, jestli vám pomůžou. Já asi neporadím :-/